EKO-TECHNOLOGIE S.C.

serwis@eko-technologie.pl

+48 880-480-480

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o poszczególnych działach naszej firmy.

BOSCH AUTOMOTIVE

EKO-TECHNOLOGIE S.C. | Z pasją, wiedzą, zapałem i chęcią. 

EKO-TECHNOLOGIE S.C.

ul. Warszawska 119

87-500 Rypin

Polska

NIP: 892-148-05-42     REGON: 341069393

W naszej pracowni możesz wyczyścić filtry cząstek stałych z samochodów osobowych,  ciężarowych, maszyn budowlanych czy rolniczych.

Zapchany filtr DPF/FAP należy najpierw zdemontować z układu wydechowego w samochodzie. Można zdemontować go w naszym warsztacie, lub wysłać do nas kurierem.

 

Filtr do regeneracji poddawany jest oględzinom w naszej pracowni. Konieczne jest:

  • sprawdzenie przyczyn problemu
  • ocena fizycznej sprawności filtra (pęknięcia ceramiki, stopione kanaliki filtracyjne, pęknięta obudowa)
  • ocena stopnia niedrożności filtra.

 

Jeśli filtr został zakwalifikowany jako nadający się do regeneracji trafia on do dedykowanej, nadzorowanej elektronicznie maszyny, służącej do regeneracji filtrów DPF, FAP i katalizatorów.​

​Cały proces przebiega następująco:- nasz serwisant montuje filtr wewnątrz urządzenia. Polega to na wpięciu do zamkniętego obiegu układu urządzenia Państwa filtra i zamontowanie wszystkich czujników. Nadzór oraz kontrola procesu odbywa się w sposób elektroniczny co zapewnia największe bezpieczeństwo i jakość świadczonych przez nas usług.

 

Po dobraniu wszystkich elementów montażowych (każdy filtr DPF jest inny, zależnie od modelu samochodu, a nawet rocznika produkcji), do filtra podawany jest specjalny detergent mający na celu rozbicie struktur nagaru olejowego, zmniejszenie napięcia powierzchniowego wody, co pozwala na skuteczniejsze pozbywanie się złogów nagaru.   Od teraz filtr poddawany jest pierwszemu etapowi czyszczenia - pod bardzo dużym ciśnieniem tłoczona jest przez filtr woda z detergentami. Ponieważ jest to pierwszy etap, nagromadzenie zanieczyszczeń największe, ciśnienie w stosunku do możliwości urządzenia jest najmniejsze, a przepływ płynu czyszczącego jest odwrotny do kierunku przepływu spalin.   Kolejny drugi etap polega na odwróceniu kierunku przepływu wody i kontynuowaniu elektronicznego nadzoru procesu. Na podstawie odczytów z czujników w maszynie serwisant jest w stanie ocenić jak skuteczny jest proces czyszczenia.   Trzeci etap cyklu jest to ponowne czyszczenie w kierunku przeciwnym do przepływu spalin. Standardowo na tym etapie regeneracja jest zakańczana. 

Jeśli jednak wydruki z sond i czujników nie są porównywalne lub identyczne z odczytami z nowego filtra, cały proces jest powtarzany.

 

Ostatnim etapem jest suszenie i odbywa się za pomocą sprężonego powietrza o stosunkowo niskiej temperaturze (w celu ochrony przed uszkodzeniem termicznym wkładu), a dokumentacja zawiera wydruki sprzed i po regeneracji.